Zapraszamy na mszę świętą

Od 13 czerwca zmieniają się limity osób w kościołach. Może być zajętych 50% miejsc stojących i siedzących. Zaś od 26 czerwca będzie mogło być zajętych 75% miejsc. Nie wliczają się w to osoby zaszczepione podwójną dawką. W związku z nowym określeniem limitów Biskup Opolski odwołuje w całości dyspensę ogólną od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.
Gorąco zapraszamy więc do uczestnictwa we mszach świętych w naszym kościele. Dla przypomnienia msze św. niedzielne są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 10.45, 12.00 i 17.00. W tygodniu od poniedziałku do piątku msze św. są o godz. 7.00 i 18.00 oraz w sobotę o godz. 8.00. Zapraszamy.

ZAWIERZENIE SERCU JEZUSOWEMU

W piątek 11 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas Mszy św. w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie będzie miał miejsce akt poświęcenia Narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podobnie, jak uczyniono to 100 lat temu w tym samym miejscu. Aktu poświecenia dokona abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP wraz z Pasterzami Kościoła w Polsce. Poświęcenie to, będąc odpowiedzią na nieskończoną miłość Boga, którą w pełni objawia Jezus Chrystus, będzie również publicznym zadośćuczynieniem Jezusowi za nasze grzechy, jakimi przez te lata raniliśmy Jego Najświętsze Serce. Do tego wydarzenia nawiązuje list Episkopatu Polski, który można odczytać tutaj: https://www.niedziela.pl/artykul/68715/List-Episkopatu-Polski-w-100-Rocznice. W związku z tym i w naszej parafii zostanie odczytany Akt Poświęcenia. Będzie to miało miejsce podczas nabożeństwa w piątek, 11 czerwca o godz. 17.30. Zapraszamy. Będzie też transmisja na parafialnym kanale youtube.

PIELGRZYMKA - Medugorie

W końcu sierpnia możliwy jest wyjazd na pielgrzymkę do Medugorie. Poniżej przedstawiamy plan i informacje. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie:

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI
1. dzień: Około 18:00 wyjazd z parafii. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię do Chorwacji.
2. dzień: Przyjazd do Medziugorja, zakwaterowanie w pensjonacie, odpoczynek, obiad, udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg.
3. dzień: Wspólne wyjście na Górę Objawień, śniadanie, spotkanie we Wspólnocie Cenacolo, czas wolny, kolacja, udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg.
4. dzień: Wspólne wyjście na Górę Križevac (Droga Krzyżowa), śniadanie, wyjazd do Mostaru, zwiedzanie muzułmańskiej części miasta: Meczet, Dom Turecki, Kamienny Most. Kolacja, udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg.
5. dzień: Śniadanie, wyjazd nad wodospady Kravice. Plażowanie i możliwość kąpieli w rzece Trebiżat – należy zabrać strój kąpielowy i krem z filtrem UV. Obiad. Udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg.
6. dzień: Śniadanie, czas wolny, obiad, powrót do Polski przez Słowenię, Austrię, Czechy.
7. dzień: Przyjazd przed południem.
Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Informacje dodatkowe:
• W programie przewidziana jest codzienna Msza święta.

• Cena pielgrzymki obejmuje:
– przejazd klimatyzowanym autokarem,
– 4 noclegi w pensjonacie,
– wyżywienie: śniadanie (4) i obiad lub kolacja (5),
– sok, wino i woda do obiadu lub kolacji,
– opieka pilota,
– tłumaczenie symultaniczne nabożeństw w Medziugorju,
– Ubezpieczenie KLiA, CP do kwoty 20.000 EUR,
– Ubezpieczenie NNW do kwoty 4.000 EUR,
- Ubezpieczenie od ryzyka skierowania na kwarantannę do kwoty 1000 EUR.

• Cena pielgrzymki nie obejmuje:
– Dodatkowych napojów do kolacji,
– Biletów wstępu, przewodników miejscowych, systemu Audio guide ok. 20 EUR.

Cena: 140EUR + 930PLN    /GRUPA: 47 osób /

2 nocne przejazdy

BIERZMOWANIE

Uwaga wszyscy kandydaci do bierzmowania, którzy mieliście przyjąć ten sakrament w maju ubiegłego roku. W związku z poluzowaniem obostrzeń i powrotem do szkół (w systemie hybrydowym) pojawiła sie możliwość, by młodzież klas I i II ponadpodstawowych przyjęła sakrament bierzmowania. Zapraszamy więc wszystkich kandydatów, którzy ukończyli trzyletnie przygotowanie w naszej parafii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w naszym kościele w najbliższy czwartek, 13 maja o godz. 19.00. Sakrament bierzmowania zostanuie udzielony pod koniec maja, a wszystkie szczegóły zostaną podane w czwartek. Prosimy też, by kto jeszcze tego nie uczynił, by przesłać drogą mailową wybrane imię oraz nazwisko i imię świadka. Bardzo prosimy przekazać informację między sobą, by dotarła do wszystkich zainteresowanych. Przygotowujących się do bierzmowania z obecnych klas VIII informujemy, że oni przyjmą sakrament w przyszłym roku razem z obecnymi klasami VII.

KIERMASZ

W piątek, 7 maja przeżywać będziemy 5 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. To pierwszy mały jubileusz. Już w niedzielę, 2 maja chcemy Bogu uroczyście dziękować za dar świątyni. O godz. 9.30 zostanie odprawiona uroczysta suma w intencji wszystkich parafian, budowniczych, ofiarodawców, zaangażowanych w liturgię i troszczących się dzisiaj o czystość i piękno naszej świątyni i jej obejścia. Natomiast o godz. 16.15 odbędą się tradycyjnie uroczyste dziękczynne nieszpory. Zarówno suma jak i nieszpory będą transmitowane na kanale youtube.