Rekolekcje parafialne

PROGRAM REKOLEKCJI
26 lutego – 1 marca 2020

Prowadzenie: ks. Reneusz Krawczyk
- proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Gościcach
i św. Katarzyny Aleks. w Ujeźdźcu

„RACHUNEK Z CHRZEŚCIJAŃSTWA”

ŚRODA POPIELCOWA – 26 LUTEGO 2020
7.00 - Msza św. z nauką ogólną – rozpoczęcie rekolekcji
9.00 - Msza św. z nauką ogólną – rozpoczęcie rekolekcji
16.00 - Msza św. z nauką ogólną – rozpoczęcie rekolekcji
18.00 - Msza św. z nauką ogólną – rozpoczęcie rekolekcji

CZWARTEK – 27 LUTEGO 2020
9.00 - Msza św. z nauką ogólną
10.45 - Spotkanie dla dzieci (I-IV) z nauką rekolekcyjną
11.45 - Spotkanie dla dzieci (V-VIII) z nauką rekolekcyjną
18.00 - Msza św. z nauką ogólną
20.00 - Wieczór zadziwienia
Adoracja Najświętszego Sakramentu

PIĄTEK – 28 LUTEGO 2020
9.00 - Msza św. z nauką ogólną
10.45 - Spotkanie dla dzieci (I-IV) z nauką rekolekcyjną
11.45 - Spotkanie dla dzieci (V-VIII) z nauką rekolekcyjną
15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego
17.15 - Droga Krzyżowa
18.00 - Msza św. z nauką ogólną
20.00 - Wieczór nawrócenia
Nabożeństwo pokutne z okazją do spowiedzi i adoracją Najświętszego Sakramentu 

SOBOTA – 29 LUTEGO 2020
9.00 - Msza św. w int. osób Chorych i Seniorów z udzieleniem sakramentu chorych i błogosławieństwem lourdzkim
Po mszy św. spotkanie w sali
18.00 - Msza św. z nauką ogólną
20.00 - Różaniec za parafię (ulicami osiedla)

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 1 MARCA 2020
(ofiara na potrzeby duszpasterskie ks. rekolekcjonisty)
8.00 - Msza św. z nauką ogólną
9.30 - Msza św. z nauką ogólną
10.45 - Msza św. z nauką ogólną
12.00 - Msza św. z nauką ogólną
16.15 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
17.00 - Msza św. z nauką ogólną

 

Pielgrzymka do Rumunii

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Rumunii.

PIELGRZYMKA DO RUMUNII: Transylwania
Termin: 3 – 11.08.2020
Cena: 2680 PLN
RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI
1 dzień: O 6.00 wyjazd z parafii przejazd do Rumunii - przez Słowację (postój na obiad we własnym zakresie), Węgry, Oradea, obiadokolacja, nocleg
2 dzień: Śniadanie - Kluż (zabytki i panorama miasta) – Sighişoara (miasto-zabytek, starówka) obiadokolacja, nocleg,
3 dzień: Śniadanie – przejazd na Szeklerszczyznę, Corund – ośrodek ceramiki szeklerskiej, Praid – kopalnia soli, Odorheiu Secuiesc – kościół franciszkanów, kalwiński, romańska kaplica, Miercurea Ciuc, obiadokolacja, nocleg,
4 dzień: Śniadanie – krótka wycieczka w góry Ciuc, rezerwat przyrody – Jezioro św. Anny, Băile Tuşnaud – uzdrowisko, możliwość korzystania z kąpieli termalnych, obiadokolacja, nocleg,
5 dzień: Śniadanie – Miercurea Ciuc (zabudowa szeklerska, zamek Mikó, sanktuarium Csicsomllyó), Prejmer – Hărman (kościoły i grody warowne), Braszów (mury miejskie, Czarny Kościół, dzielnica łacińska i dzielnica Shei). obiadokolacja, nocleg
6 dzień: Śniadanie – Sinaia (Peleş - pałac królów rumuńskich) – Bran (słynny zamek pod Braszowem) - Râşnov (gród warowny) - obiadokolacja, nocleg
7 dzień: Śniadanie – Cisnădie (kościół warowny) – Cisnădioara (kościół warowny) - Sybin (średniowieczna starówka, fara, muzeum Bruckenthala), obiadokolacja, nocleg
8 dzień: Śniadanie, Câlnic (twierdza chłopska) – Sebeş (średniowieczny kościół i baszty) – Alba Iulia (zabytki cytadeli) – zamek w Hunedoara, obiadokolacja, nocleg
9 dzień: Śniadanie – przejazd powrotny do Polski przez Węgry i Słowację, na terenie Słowacji postój na obiad (we własnym zakresie), przyjazd do parafii w późnych godzinach wieczornych.

Czytaj więcej