Ogłoszenia parafialne

Przeczytaj o tym co sie dzieje w nadchodzącym tygodniu w naszej parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE -  26 maja 2024

1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się czas przyjmowania Komunii Świętej wielkanocnej. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy ten zbawienny obowiązek zaniedbali.

2. Zapraszamy dzisiaj na naszą majówkę na ogródkach działkowych. Rozpocznie się o godz. 15.00 przy świetlicy, a później spotkanie przy kawie (ciasto mile widziane). Zapraszamy też dzieci z okazji Światowych Dni Dzieci oraz Dnia Matki.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 17.30.

4. Msza święta dla małżeństw we wtorek o godz. 19.00.

5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 10.45, 12.00 i 17.00. Po mszy św. o godz. 8.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. W tym roku trasa wiedzie pomiędzy boninami do dolnych Chabrów, a następnie ul. Chabrów, Luboszycką, Zakopiańską, Podhalańską i Tatrzańską. Zakończenie przy czwartym ołtarzu i powrót indywidualny. Zachęcamy do przystrojenia okien wzdłuż trasy. Zapraszamy do udziału dzieci, zwłaszcza dziewczynki zachęcamy do sypania kwiatów.

6. Biskup Opolski zaprasza na Koncert Uwielbienia, który odbędzie się w wieczór uroczystości Bożego Ciała, 30 maja, w kościele seminaryjno-akademickim przy ul. Drzymały. Rozpoczęcie spotkania o godz. 19.00. Nie będzie u nas popołudniowego nabożeństwa.

7. Zachęcamy do udziału w procesjach oktawy Bożego Ciała w piątek i sobotę o godz. 17.30.

8. Biskup opolski Andrzej Czaja udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie diecezji opolskiej w piątek, 31 maja dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

9. Nauka przedchrzcielna w sobotę o godz. 16.30 w kościele.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 10.45 dzieci świętować będą pierwszą rocznicę przyjmowania Komunii Świętej. Okazja do sakramentu Pokuty dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.

11. Mężczyzn zapraszamy na Męski Różaniec, który rozpocznie się mszą świętą w sobotę o godz. 8.00 w kościele na Górce.

12. Przy okazji Światowych Dni Dzieci zapraszamy już teraz wszystkie dzieci do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Dzieci na Górze Świętej Anny w niedzielę, 7 lipca.

13. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim: o zmianach w Kościele w związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych.

14. Serdeczne Bóg zapłać! za ofiarność, za wszelką troskę i wrażliwość.