Ogłoszenia parafialne

Przeczytaj o tym co sie dzieje w nadchodzącym tygodniu w naszej parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE -  4 czerwca 2023

1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się czas przyjmowania Komunii Świętej wielkanocnej. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy ten zbawienny obowiązek zaniedbali.

2. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa dzisiaj o godz. 16.30. W dni powszednie litanię odmawiamy po wieczornej mszy świętej.

3. Msza św. w intencji ks. Mateusza z okazji jego rocznicy urodzin w poniedziałek o godz. 18.00. Druga intencja tej mszy św. za żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Modlitwy. Po mszy św. spotkanie formacyjne w kościele.

4. Msza św. w intencjach przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II we wtorek o godz. 18.00

5. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 10.45, 12.00 i 17.00. Po mszy św. o godz. 8.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. W tym roku trasa wiedzie ulicą Chabrów w stronę policji, Niezapominajek, Maków, Konwalii i Chabrów powrót do kościoła. Nie ma jeszcze chętnych do przygotowania pierwszego ołtarza. Gdyby ktoś się zdecydował prosimy o kontakt. Zachęcamy do przystrojenia okien wzdłuż trasy. Zapraszamy do udziału dzieci. Procesje oktawy Bożego Ciała odbywać się będą po mszach św. wieczornych od piątku.

6. Biskup Opolski zaprasza na Koncert Uwielbienia, który odbędzie się w wieczór uroczystości Bożego Ciała, 8 czerwca, w Grocie Lourdzkiej na Górze Świętej Anny. Rozpoczęcie spotkania o godz. 19.00.

7. Wszystkich, którzy nie udadzą się na Górę Świętej Anny zapraszamy do naszego kościoła na godz. 18.00 na Adoracyjny Wieczór Uwielbienia poprowadzony przez zespół z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Opolu.

8. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej zapraszamy na krótkie spotkanie w piątek po liturgii ok godz. 19.00.

9. W sobotę po mszy św. wieczornej odbędzie się koncert uwielbienia w wykonaniu zespołu AFAR działającego przy parafii katedralnej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 10.45 dzieci świętować będą pierwszą rocznicę przyjmowania Komunii Świętej. Okazja do sakramentu Pokuty dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.

11. W przyszłą niedzielę film "Niebo nie może czekać" o bł. Carlo Acutisie w kinie Helios Solaris o godz. 18.30. Można się jeszcze dopisać. Bilety będą od czwartku w zakrystii.

12. W środę, 14 czerwca w ramach spotkania seniorów chcemy udać się do Brożca, by odprawić mszę św. i nawiedzić grób śp. ks. Adriana Jańczyka. Zapisać się można w zakrystii.

13. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim: rozmowę z osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI.

14. Serdeczne Bóg zapłać! za ofiarność, za wszelką troskę mi wrażliwość.

15. Z naszej wspólnoty odeszły do Pana Anita Grzywa (lat 82), Anna Kwaśniewska (lat 89), Justyna Lubieniecka (lat 42). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…