Ogłoszenia parafialne

Przeczytaj o tym co sie dzieje w nadchodzącym tygodniu w naszej parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 2 października 2022

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w niedziele o godz. 16.15 i w dni powszednie o godz. 17.15 Dzisiaj prosimy o przewodniczenie różę im. św. Anny rodziców za dzieci. Zapraszamy jej członków do pierwszych ławek po lewej stronie. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi róża św. Moniki. Grafik podany jest na stronie internetowej. Od poniedziałku do piątku dzieci zapraszamy do zakrystii po planszę i obrazeczki.

2. Msza św. w intencjach żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Modlitwy w poniedziałek o godz. 18.00. Po mszy św. spotkanie formacyjne.

3. Msza św. w intencjach przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II we wtorek o godz. 18.00.

4. Spotkanie rodziców, których dzieci mają przystąpić w tym roku szkolnym do Komunii Świętej w naszym kościele we wtorek o godz. 18.45.

5. W czwartek po mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu zakończona ok. 19.30.

6. W piątek o godz. 15.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracją, którą zakończy nabożeństwo różańcowe.

7. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania rocznik trzeci (klasy VIII) w piątek o godz. 18.30. W miarę możliwości zapraszamy już na mszę św. o godz. 18.00.

8. Spotkanie dla lektorów i ministrantów w sobotę o godz. 10.00, a dla marianek w sobotę o godz. 11.00. Zapraszamy też dziewczynki i chłopców, którzy zechcieliby wstąpić w szeregi marianek czy ministrantów.

9. W przyszłą niedzielę odbędzie w Opolu Marsz dla życia i dla rodziny. Rozpocznie o godz. 15.00 na pl. św. Sebastiana, a następnie przejdzie ul. Łangowskiego do ul. Sienkiewicza i przez pl. Kopernika do ul. Ozimskiej, zakończy się zaś na pl. Wolności piknikiem rodzinnym. Bardzo gorąco zachęcamy do wzięcia udziału i tym samy dania świadectwa, że jesteśmy po stronie prawdziwego Życia, którym jest Jezus i chcemy tego życia w nas bronić.

10. Przypominamy o dzisiejszej premierze filmu o naszej diecezji pt "Porozmawiajmy o Kościele". Odbędzie się ona w TVP3 Opole o godz. 19.10. Można jeszcze się zapisywać na film "Johnny", którzy będzie w kinie Helios 23 października o godz. 18.30.

11. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza studentów na Rekolekcje na dobry początek, które odbędą się w dniach 3-5 października, w D.A. Resurrexit. Tam też, 7 października, odbędzie się Msza św. w intencji o dobrą żonę i dobrego męża.

12. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim: wywiad z kard. Konradem Krajewskim, który opowiada o swojej ostatniej wizycie na Ukrainie oraz wspomnienie o zmarłym przed tygodniem Franciszku Pieczce.

13. Serdeczne Bóg zapłać! za wszelkie złożone ofiary i życzliwość.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do Pana Teresa Kulikowska (lat 63). Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…