Johnny

Zapraszamy an parafialny seans filmu "Johnny". To film o ks. Janie Kaczkowkskim - film "nie o księdzu ale o dobrym człowieku" - jak wyznał reżyser. Seans odbędzie się w obydwu kinach Helios w niedzielę, 23 października o godz. 18,30 Cena 14 zł. Zapisy w zakrystii lub parafia@boromeusz.opole.pl

Nabożeństwa różańcowe

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w naszym kościele. Odprawiane będą w niedziele o godz. 16.15 i od poniedziałku do soboty o godz. 17.15. Zachęcamy, by włączyć się w prowadzenie w poszczególne dni. Członków różnych wspólnot, grup prosimy o kontakt. W niedziele modlitwie przewodniczyć będą członkowie róż różańcowych rodziców za dzieci:

2 pażdziernika - róża św. Anny

9 października - róża św. Moniki

16 października - róża św. Joanny Beretty Molli

23 października - róża św. Rity

30 października - róża bł. Marii i Luigiego Quattrocchi

Wyjazd do św. Rity

W czwartek, 22 września organizowany jest wyjazd do Głębinowa do sanktuarium św. Rity. Tam jak co miesiąc odbędą się uroczystości ku jej czci: adoracja najśw. Sakramentu, nowenna i uroczysta Eucharystia. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisać się można meilem: parafia@boromeusz.opole.pl

NOWE SERCE NA CHABRACH

W sobotni wieczór, 10 września nasz kościół wypełnił się wiernymi, ale także światłem i śpiewem. Zespół "Na cały głos" z Pelplina wyśpiewał kerygmat - historię zbawienia w swoim autorskim prjekcie pt. "Nowe serce". To był rozśpiewany i rozmodlony czas... Przed koncertem diecezjalne radio DOXA zaprezentowało swoja nową ramówkę ogłaszając także, że z powodu remontu katedry transmisje mszy św. w drugie niedziele i uroczystości będa prowadzone z kościoła na opolskich Chabrach. Dziękujemy radiu DOXA i firmie Tauron, a także grupie młodych, śpiewających  i grających ludzi z pelplina, Torunia i Bydgoszczy. Dziękujemy też firmie "Estrada Rybnicka" za nagłośnienie tego koncertu uwielbienia.

KONCERT "NOWE SERCE"

Serdecznie zapraszamy na piekny koncert ewangelizacyjny jaki odbedzie się w naszym kościele w sobotę, 10 września o godz. 19.00. Przed koncertem o godz. 18.00 możliwość uczestniczenia we mszy św. koncert połączony jest z prezentacją nowej ramówki radia DOXA, bo to ono własnie jest organizatorem tegoż wydarzenia, przy patronacie sponsora firmy TAURON. Będzie to piękne wydarzenie duchowe, kulturalne, a przede wszystkim modlitewne. Będzie też transmitowane na żywo przez radio Doxa. jednak serdecznie zapraszamy do uczestnictwa "na żywo"

Koncert „Nowe serce", z okazji swojego 10 - lecia skomponował zespół ewangelizacyjny „Na cały Głos" z Pelplina. Zespół stanowi 20 osobowy chór i 13 instrumentalistów z Raffa Quartet.
„Nowe serce" to dziesięć poruszających piosenek, które stanowią tzw. Kerygmat.
Organizatorzy pragną przez wspólną modlitwę głosić prawdę o miłości Boga do każdego człowieka, który przyszedł na ziemię w Osobie Jezusa Chrystusa, aby odkupić człowieka. Tylko Jezus, którego warto na nowo przyjąć jako Pana i Zbawiciela ma moc przemienić nasze serca i uczynić je nowym, napełnionym Duchem Świętym we wspólnocie Kościoła. „W ten niezwykły wieczór będziemy prosić Boga o Jego Moc aby świadczyć i służyć", mówi szef zespołu ks. Zbigniew Gełdon.
Twórcy pragną, aby muzyczny wieczór modlitewny, pozwolił Bogu dotknąć i przemienić serca uczestników modlących się w Opolu: Słowem, świadectwem i śpiewem.