Ogłoszenia parafialne

Przeczytaj o tym co sie dzieje w nadchodzącym tygodniu w naszej parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 23 lutego 2020

1. Dzisiaj rozpoczynamy Dni Eucharystyczne przed Wielkim Postem. Po mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najśw. Sakramentu. Zakończenie adoracji nabożeństwem o godz. 16.30. W poniedziałek i wtorek o godz. 9.00 msza św., a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu. O 17.45 nabożeństwo na zakończenie. Zachęcamy, by znaleźć choć chwilę na nawiedzenie Jezusa Eucharystycznego w tych dniach. Nie będzie w te dni mszy św. o godz. 7.00.

2. Zapraszamy na spotkanie z młodzieżą, która zaprezentuje posługę ewangelizacyjną na Kubie. Odbędzie się ono dzisiaj w sali na plebanii o godz. 14.30.

3. Msza św. dla małżeństw i w intencji małżeństw we wtorek o godz. 19.00.

4. W Środę Popielcową msze św. z posypaniem popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych, zaś przez cały czas Wielkiego Postu nie uczestniczymy w zabawach. W tym dniu rozpoczyna się czas przystępowania do Sakramentu Pokuty i Komunii Świętej wielkanocnej.

5. W środę podczas wszystkich mszy św. rozpoczniemy nasze rekolekcje parafialne. Głosić je będzie ks. Reneusz Krawczyk, proboszcz parafii w Gościcach i Ujeźdźcu. Zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału. Niech to będzie czas intensywnej modlitwy i refleksji. Plan wywieszony jest w gablotce, dostępny na stronie internetowej. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, by czas Wielkiego Postu przeżyć w łasce uświęcającej.

6. W dniach rekolekcji nie będzie mszy św. o godz. o godz. 7.00 (tylko w środę).

7. Dzieci mają spotkania w ramach zajęć szkolnych, dlatego w czwartek nie będzie po południu mszy św. szkolnej.

8. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15.

9. Chorych i starszych zapraszamy w sobotę na godz. 9.00 na mszę św. w ich intencji z sakramentem chorych, a po mszy św. spotkanie na plebanii.

10. Nauka przedchrzcielna w sobotę o godz. 16.30 w kościele.

11. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15.

12. Zapraszamy do wzięcia udziału w Liturgiach Stacyjnych, które sprawowane będą od Środy Popielcowej każdego dnia w różnych miejscach Opola. Liturgie Stacyjne to tradycja sięgająca swoimi korzeniami starożytnego Rzymu. Codziennie na innym miejscu będzie można spotkać się na wspólnej modlitwie, Adoracji oraz Mszy świętej z kazaniem poświęconym tematyce eucharystycznej. Szczególnymi dniami Wielkiego Postu będą środy. Wówczas Liturgia Stacyjna będzie bardziej rozbudowana. Oprócz wymiaru duchowego będzie także tzw. charakter społeczny. Nie zabraknie zatem okazji do wspólnych spotkań poza przestrzenią liturgiczną. Wymiar kulturalny w formie koncertów będzie ostatnim akordem środowego „statio”. Wśród wielu miejsc stacyjnych jest też kilka takich, do których nie będzie można fizycznie wejść (np. kaplica zakładu karnego lub kaplica USK). Informacja o takich miejscach także znajduje się na plakacie-zaproszeniu, aby przebywających i pracujących tam ludzi włączyć w tych dniach do naszych prywatnych modlitw. Szczegółowe informacje dotyczące Liturgii Stacyjnych znajdują się na plakatach.

13. Zapraszamy na film "Najświętsze Serce". Projekcja w kinie Helios w sobotę, 7 marca o godz. 19.15. Zapisywać się można jeszcze w tym tygodniu w zakrystii.

14. Małżonków serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach małżeńskich "Spotkania Małżeńskie", jakie odbędą się w Kluczborku od 20 do 22 marca.

15. Spotkania dla narzeczonych będące formą nauk przedmałżeńskich odbędą się w naszej parafii w dniach 13-15 marca. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

16. Polecamy i zachęcamy do czytania "Gościa Niedzielnego", w którym znajdziemy wyjaśnienie sensu podejmowania wysiłku i wyrzeczeń wielkopostnych oraz wywiad z prof. Marianem Zembalą.

17. Serdeczne Bóg zapłać! za wszelkie ofiary, za życzliwość i pomoc. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby ks. rekolekcjonisty. Na placu będą też wolontariusze fundacji i będzie można wesprzeć leczenie Frania Marcinkowskiego z Namysłowa