Ogłoszenia parafialne

Przeczytaj o tym co sie dzieje w nadchodzącym tygodniu w naszej parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 13 października 2019

1. Przeżywamy dzisiaj XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie, chodźmy. Przed kościołem odbywa się zbiórka na "Fundację Nowego Tysiąclecia" wspierającą młodzież z ubogich rodzin. Tradycyjnie też można nabyć "papieskie kremówki".

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych dzisiaj o godz. 16.15 i w dni powszednie o godz. 17.15.

3. Msza św. szkolna w czwartek o godz. 16.30.

4. Przed nami kolejny Wieczór Karolowy. W czwartek o godz. 18.00 uroczysta msza św., a po niej prośby i podziękowania do św. Karola.

5. Za tydzień będziemy przezywać Niedzielę Misyjną, która w tym roku z racji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego ma szczególny wydźwięk. Polecamy modlitwie sprawę misji. Kolekta też przeznaczona będzie na działalność misjonarzy.

6. W piątek w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Opolu-Winowie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Służby Zdrowia. Rozpoczęcie o godz. 18.00.

7. W sobotę odbędzie się 4. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę św. Anny. Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ok. 15.30.

8. Razem ze Szkołą Podstawową nr 11 i przedszkolem parafia nasza przystąpiła do akcji "Opatrunek na ratunek". Zbieramy wszystkie materiały opatrunkowe – nowe, nieużywane i długim terminem ważności (minimum 0,5 roku). Bardzo potrzebne są maści ichtiolowe, igły, strzykawki, venflony, drobne sprzęty i urządzenia medyczne: termometry bezrtęciowe albo elektroniczne, ciśnieniomierze, glukometry z paskami, środki dezynfekujące ale tylko w proszku (nie w płynie). Środki przekazane będą na misje w Afryce, a można je składać w szkole lub na plebanii do 5 listopada.

9. W imieniu szkoły i naszym zapraszamy też na kiermasz słodkości i loterię fantową, podczas której odbędzie się zbiórka charytatywna dla ciężko chorej Oliwki, mieszkanki Chabrów. Kiermasz odbędzie się w budynku szkoły nr 11 we wtorek i w środę w godz. 16.00-18.30.

10. W zakrystii i kancelarii można składać wypominki za zmarłych.

11. W zakrystii są do nabycia książeczki "Ewangelia 2020" pomagające w codziennym czytaniu i rozważaniu Pisma Świętego. Gorąco polecamy

12. W ostatnim czasie na naszym osiedlu dokonano kilka razy oszustw metodą na hydraulika, wnuczka itp. Mocno uwrażliwiamy wszystkich na tę przykrą sprawę.

13. Polecamy "Gościa Niedzielnego", a w nim: o inspirowanych głęboką wiarą mozaikach Marko Rupnika, które można spotkać także w Polsce, a także na czym polega niemiecka tzw. droga synodalna

14. Serdeczne Bóg zapłać! za wszelkie ofiary, wsparcie i modlitwy.

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana Gerard Skowronek (lat 78), Zofia Indyka (lat 97). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...