Ogłoszenia parafialne

Przeczytaj o tym co sie dzieje w nadchodzącym tygodniu w naszej parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 31 maja 2020 -

1. Zapraszamy na nabożeństwo do Ducha Świętego dzisiaj o godz. 16.30.

2. Jutro drugi dzień tzw. Zielonych Świąt. Jest to równocześnie Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. O godz. 18.00 tradycyjnie msza św. w intencji wszystkich matek. Z racji święta kancelaria w poniedziałek będzie nieczynna.

3. Adoracja Najśw. Sakramentu od poniedziałku do soboty od godz. 17.30 (pół godziny przed mszą św.). W tym czasie będzie też okazja do spowiedzi św. Zachęcamy, tym bardziej, że pozostał ostatni tydzień, by przyjąć Komunię świętą wielkanocną.

4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Litanię do Serca Pana Jezusa będziemy odmawiać przed wieczorną mszą św. na zakończenie adoracji.

5. Msza św. w intencjach przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II we wtorek o godz. 18.00.

6. W czwartek o 18.00 msza św. za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

7. W czwartek po mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu zakończona krótkim nabożeństwem ok. godz. 19.30.

8. W pierwszy piątek wystawienie Najśw. Sakramentu o godz. 15.0, koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do mszy św. wieczornej.

9. Mszy św. młodzieżowej w piątek nie będzie.

10. Nauka przedchrzcielna w sobotę o godz. 16.30.

11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończąca czas przyjmowania Komunii świętej wielkanocnej. Kto jeszcze tego nie uczynił gorąco zachęcamy. Okazja do spowiedzi przed poranną mszą św. oraz przed wieczorną w czasie adoracji.

12. Informujemy, że procesja Bożego Ciała w tym roku się nie odbędzie w zwyczajnej formie, dlatego prosimy, by nie przygotowywać ołtarzy. Sposób świętowania tej uroczystości będzie podany za tydzień.

13. W ostatnich dniach zgodnie z zapowiedzią został zdemontowany krzyż przy ul. Luboszyckiej. Był on już w bardzo złym stanie. W tym miejscu zostanie postawiony nowy, a miejsce będzie zagospodarowane.

14. Biskup Opolski znosi dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Z dyspensy nadal mogą korzystać jedynie osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji oraz ci, którzy odczuwają wzmożoną obawę przez zakażeniem. Od wczoraj przestał obowiązywać przelicznik metrażowy dla określania liczby osób mogących gromadzić się w kościołach jednak wierni uczestniczący w liturgii nadal powinni zasłaniać usta i nos oraz zachować rozsądny dystans od siebie.

15. Bardzo polecamy "Gościa Niedzielnego". Chciejmy odmrozić także czytelnictwo prasy katolickiej. W nowym numerze: o tym, że młody wiek nie jest przeszkodą do świętości, jak wygląda proces beatyfikacyjny dzieci oraz o owocach Ducha Świętego.

16. Serdeczne Bóg zapłać! za Waszą ofiarność, za modlitwy i życzliwość. wciąż jeszcze ofiary składać można do koszyków na ostatniej ławce, by nie podawać ich z rąk do rąk.

17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana Wiesław Krotiuk (lat 77), Aniela Skowron (lat 88). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…