Ogłoszenia parafialne

Przeczytaj o tym co sie dzieje w nadchodzącym tygodniu w naszej parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 14 października 2018 - 

1. Przeżywamy dzisiaj XVIII Dzień Papieski. Jego hasło brzmi: Promieniowanie ojcostwa. Przed kościołem odbywa się zbiórka na "Fundację Nowego Tysiąclecia" wspierającą młodzież z ubogich rodzin. Tradycyjnie też można nabyć "papieskie kremówki".

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych dzisiaj o godz. 16.15 i w dni powszednie o godz. 17.15.

3. Prezydent miasta Opola i Biskup Opolski zapraszają na otwarcie Placu Jana Pawła II i Koncert poświęcony 40. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Odbędzie się on przed teatrem Jana Kochanowskiego dzisiaj o godz. 17.00.

4. Chętnych do przygotowania do Bierzmowania z klas VI zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 16.45.

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o godz. 18.45.

6. Msza św. szkolna w czwartek o godz. 16.30.

7. Przed nami kolejny Wieczór Karolowy. W czwartek o godz. 18.00 uroczysta msza św., a po niej prośby i podziękowania do św. Karola. Tym razem gościć będziemy księdza z Głogówka wraz z chórem parafialnym oraz wspólnotą Dzieci Maryi. Nabożeństwo różańcowe jak zawsze o 17.15. Serdecznie zapraszamy.

8. Młodzież zapraszamy na czuwanie dekanalne, które odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.30 w katedrze.

9. W piątek kancselaria będzie czynna tylko do godz. 17.00.

10. W zakrystii i kancelarii można już składać wypominki za zmarłych.

11. Szkoła Podstawowa nr 11, podobnie jak w poprzednich latach zbiera znicze białe i czerwone, które zostaną wysłane na Kresy i zapłoną na polskich mogiłach na Wschodzie. Można je składać do końca tego tygodnia w budynku szkoły. Jeśli ktoś dysponuje używanym, ale sprawnym sprzętem rehabilitacyjnym to również można złożyć w budynku szkoły.

12. Polecamy nowy nr "Gościa Niedzielnego" z pięknymi artykułami wspomnieniami dotyczącymi św. Jana Pawła II..

13. Serdeczne Bóg zapłać! za wszelkie ofiary, za wsparcie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby charytatywne naszej parafii .

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do Pana Alicja Brykalska (lat 86). Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...