Ogłoszenia parafialne

Przeczytaj o tym co sie dzieje w nadchodzącym tygodniu w naszej parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 5 kwietnia 2020

1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień w szczególnej sytuacji. Do środy włącznie msze święte odprawiane będą o stałych porach. Prosimy, aby uczestniczyły w nich tylko osoby związane z zamówionymi intencjami (do 5 osób).

2. Z racji panującej pandemii zachęcamy wszystkich pragnących pojednać się z Bogiem, by w tym wyjątkowym czasie skorzystać z Aktu Żalu Doskonałego. Pomocą może być wersja wydrukowana dostępna na stoliku, w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Wierni, którzy w sytuacji naglącej pragną skorzystać z sakramentu pojednania mogą to uczynić codziennie po rannej lub wieczornej mszy św. w zakrystii lub po umówieniu z kapłanem.

3. Msza św. Krzyżma w katedrze z poświęceniem olejów zostaje przeniesiona na inny, nieznany jeszcze termin

4. Niestety obrzędy Triduum Paschalnego odbędą się zgodnie z dekretem Biskupa Opolskiego bez udziału wiernych (poza kilkoma osobami służby liturgicznej). Zapraszamy do skorzystania z transmisji proponowanych przez media, aby w ten sposób duchowo łączyć się w przeżywaniu tych liturgicznych wydarzeń. Propozycje niektórych transmisji podane są w gablocie oraz na stronie internetowej. W Wielki Piątek o godz. 15.00 TVP Opole będzie transmitować Drogę Krzyżową z naszego kościoła.

5. Nie będzie w tym roku wieczornych adoracji przy ciemnicy ani przy Bożym Grobie.

6. W Wielki Piątek nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 9.00, a Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00 będzie też odprawiona bez udziału wiernych. Przypominamy o zachowaniu w tym dniu postu ścisłego, a przez skupienie uszanujmy pokutny charakter tego dnia.

7. W Wielki Piątek rozpoczynamy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Ze względu na ograniczenia ilości wiernych prosimy, by odmawiać ją codziennie indywidualnie w domach.

8. W Wielką Sobotę adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.00 do 17.00. Zachęcamy do modlitwy przez chwilę, aby zachować limit pięciu osób i pozwolić innym na modlitwę.

9. W Wielką Sobotę NIE BĘDZIE POŚWIĘCENIA POKARMÓW. Zachęcamy do tego, by przez modlitwę uczynić to w rodzinie przed śniadaniem wielkanocnym. Wzór takiego obrzędu znajduje się w naszych modlitewnikach Droga do Nieba (nr 77).

10. Liturgia Wigilii Paschalnej będzie odprawiona o godz. 20.00 również bez udziału wiernych.

11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte będą o godz. 6.00 (bez procesji rezurekcyjnej), 8.00, 9.30, 10.45, 12.00 i 17.00.

12. W lepsym przeżywaniu Wielkiego Tygodnia niech pomoże Przewodnik po świętowaniu w czasie pandemii https://www.przewodnik-katolicki.pl/getmedia/99bf4318-1579-43c8-a88e-a6ee0b66a052/Wielkanoc-w-domu-NA-URZADZENIA-MOBILNE.aspx. Gorąco zachęcam do skorzystania.

13. Serdeczne Bóg zapłać! za Wasze modlitwy, o które dalej usilnie też proszę. Chciejmy duchowo łączyć się, aby w tym trudnym czasie nie zobojętnieć duchowo, ale w modlitwie odnajdywać umocnienie. Bóg zapłać za wszelkie przejawy życzliwości i zatroskania o naszą parafię i o nas kapłanów. Dziękujemy za każdą ofiarę złożoną bezpośrednio czy wpłaconą na konto. To wiele dla nas znaczy i za te gesty jesteśmy bardzo wdzięczni.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do Pana Irena Krajewska (lat 85), Genowefa Hunc (lat 91). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…