Ogłoszenia parafialne

Przeczytaj o tym co sie dzieje w nadchodzącym tygodniu w naszej parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 12 sierpnia 2018 - 

1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne na godz. 16.30.

2. Jutro wyrusza 42 Piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Można się jeszcze zapisywać. Zachęcamy do duchowego towarzyszenia i pielgrzymowania poprzez modlitwę, rozważania oraz udział w codziennej mszy św. Plan pielgrzymki, modlitwa codzienna oraz możliwości duchowej łączności są podane na karcie duchowego pielgrzymowania, którą można pobrać w zakrystii. Zachęcamy też do odwiedzania strony Opolskiego Gościa Niedzielnego z aktualnymi relacjami i świadectwami oraz do słuchania Radia DOXA, w którym codziennie o godz. 19.30 będzie studio pielgrzymkowe i transmisja wieczornego nabożeństwa, a w sobotę o godz. 11.00 transmisja Mszy św. z Jasnej Góry.

3. W środę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w każdą niedzielę. W czasie każdej mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. O godz. 16.30 nieszpory Maryjne. To dzień odpustu w Opolu-Gosławicach. Suma o godz. 11.00.

4. W czwartek też kolejny Wieczór Karolowy. O godz. 18.00 msza św. (bez kazania), a po niej nabożeństwo ku czci naszego Patrona. Prośby i podziękowania można składać przed mszą św. do koszyczka wystawionego na stoliku.

5. W piątek przypada uroczystość św. Jacka, Patrona naszej Górnośląskiej Metropolii. Uroczystość odpustowa w Kolonii Gosławickiej w przyszłą niedzielę.

6. Zachęcamy do udziału w obchodach kalwaryjskich ku czci Aniołów Stróżów na Górze Świętej Anny. Odbędą się one w sobotę, 1 września. Zapisywać się można w zakrystii tylko w tym tygodniu.

7. W odpowiedzi na prośbę Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, kierujemy gorący apel o przekazanie daru krwi. W okresie wakacyjnym rośnie zapotrzebowanie na ten bezcenny lek. Przy wzmozonym ruchu na drogach rosnie ryzyko wypadków i jednocześnie wzrasta liczba zabiegów, podczas których potrzebna jest krew. Dar ten może stać się szczególnym aktem miłości i troski wobec ludzi będących w potrzebie, znajdujących się często na granicy życia i śmierci. krew Można oddać w Centrum przy ul. Kośnego 55.

8. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”.

9. Serdeczne Bóg zapłać! za ofiary, za wszelkie podarowane dobra i życzliwość.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana Yevhen Uss (lat 28), Krystyna Chmal (lat 86). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...