Ogłoszenia parafialne

Przeczytaj o tym co sie dzieje w nadchodzącym tygodniu w naszej parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 17 stycznia 2021 -

1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 16.30.

2. Jutro rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Kościoła. Hasło brzmi: Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (por. J 15,5–9). Pamiętajmy w modlitwach o tej intencji.

3. W związku z ogłoszonym przez papieża Rokiem św. Józefa w każdą środę, jeśli zezwalać będą na to przepisy liturgiczne będziemy odprawiać msze św. według formularza o św. Józefie.

4. Krucjata Różańcowa zaprasza w środę na godz. 18.00 do kościoła "na Górce" na mszę św. za Ojczyznę i marsz pokutny

5. W czwartek kolejny nasz Wieczór Karolowy. Zapraszamy na mszę św., o godz. 18.00. Po mszy św. prośby i podziękowania przedstawiane przez wstawiennictwo św. Karola. Zachęcamy do uczczenia naszego Patrona. Niech Jego orędownictwo szczególnie nam towarzyszy. Ta msza św. będzie transmitowana na naszym kanale youtube.

6. Za tydzień zgodnie z wolą Papieża Franciszka będziemy przeżywać Niedzielę Słowa Bożego. Ma ona przypomnieć wszystkim o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego. Przypominamy jednocześnie, iż w tym roku 13. Tydzień Biblijny będziemy przeżywać w dniach od 18 do 24 kwietnia.

7. Pod koniec grudnia i ponownie na początku stycznia Chorwację nawiedziło trzęsienie ziemi. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. W odpowiedzi na tę prośbę Biskup Opolski zachęca, by uczynić przyszłą niedzielę Dniem Solidarności z Chorwacją poprzez modlitwę za poszkodowanych oraz zorganizowanie zbiórki przed kościołami. i przed naszym kościołem taką ofiarę będzie można złożyć .

8. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim: o tym, jak odnaleźć szczęście w prostocie, jak w czasach pełnych zamętu nie stracić wiary, a także o etycznych aspektach szczepień przeciwko koronawirusowi

9. Serdeczne Bóg zapłać! za wszelkie ofiary, także te "kolędowe" złożone na potrzeby naszej parafii, za okazaną życzliwość, zamawiane msze św. i modlitwy.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do Pana Waldemar Halat (lat 44). Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…