Ogłoszenia parafialne

Przeczytaj o tym co sie dzieje w nadchodzącym tygodniu w naszej parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 25 października 2020 -

1. Zapraszamy dzisiaj na godz. 16.15 na nabożeństwo różańcowe, podczas którego modlić się też będziemy w intencji poczętych nienarodzonych dzieci w ramach comiesięcznego spotkania tych, co podjęli duchową adopcję. W dni powszednie do soboty włącznie różaniec odmawiamy o godz. 17.15.

2. Zgodnie z zaleceniem ks. Biskupa zachęcamy do adoracji Najśw. Sakramentu. Będzie ona od poniedziałku do czwartku po wieczornej mszy św. do godz. 19.30 (we wtorek do godz. 19.00) oraz w piątek od godz. 15.00 do wieczornej mszy św.

3. Msza św. dla małżeństw i w intencji małżeństw we wtorek o godz. 19.00.

4. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania zaplanowane na wtorek jest odwołane. Prosimy, by drogą elektroniczną przesłać na adres parafii wybrane imię oraz imię i nazwisko świadka.

5. Mszy św. szkolnej dla dzieci w czwartek nie będzie.

6. Parafia bł. Czesława zaprasza na nocną adorację wynagradzającą, która rozpocznie się w piątek o godz. 19.00, a zakończy w sobotę o godz. 7.00. Szczegóły na plakacie.

7. Okazja do spowiedzi, aby móc ofiarować naszym zmarłym odpust przed każdą mszą św. oraz w czwartek i sobotę od godz. 16.30 do 18.00.

8. W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. Mszy św. na cmentarzu ani procesji popołudniowej nie będzie. Zapraszamy do modlitwy za zmarłych w naszym kościele o godz. 16.00.

9. W zakrystii można składać wypominki za zmarłych. Różaniec za zmarłych odmawiać będziemy od 2 do 7 listopada.

10. Przypominamy o obowiązujących nas zasadach sanitarnych. W Naszym kościele podczas nabożeństw może przebywać ok. 90 osób: w ławkach tylko miejsca oznaczone krzyżykiem oraz 20 miejsc stojących. Przy stoliku z czasopismami jest możliwość dezynfekcji rąk. Podczas nabożeństw mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa. Komunię Świętą możemy przyjmować do ust oraz na rękę. Jeżeli jest więcej komunikujących to po lewej stronie przed ambonką Komunia jest rozdzielana tylko na rękę. Prosimy, by przyjmując na rękę spożyć Komunię Świętą w obecności kapłana. W pozostałych miejscach rozdzielamy Komunię Świętą do ust i na rękę. .

11. Do wtorku jeszcze można głosować na budżet obywatelski. Dziś jeszcze głos można oddać w sali na plebanii mając przy sobie telefon i nr pesel.

12. Zachęcamy do czytania "Gościa Niedzielnego", w którym znajdziemy artykuł o powodach kryzysu powołań zakonnych oraz o sukcesie polskiej tenisistki.

13. Serdeczne Bóg zapłać! za złożone ofiary, za udział we mszach św i wieczornej adoracji w minionym tygodniu, w którym miały odbyć się misje parafialne. Bóg zapłać za wszelkie wyrazy życzliwości i troski.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do Pana Tadeusz Drążek (lat 82). Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…