Ogłoszenia parafialne

Przeczytaj o tym co sie dzieje w nadchodzącym tygodniu w naszej parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 9 grudnia 2018 - 

1. W nawiązaniu do Listu Biskupa na 2. Światowy Dzień Ubogich przypominamy o wezwaniu do szczególnego przeżycia 2. Niedzieli Adwentu i zaproszeniu do wspólnego stołu potrzebujących, bądź odwiedzenie ich w ich domach.

2. Zapraszamy na nieszpory niedzielne na godz. 16.30.

3. Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do udziału w Roratach od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 oraz w sobotę o godz. 8.00.

4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek po Roratach.

5. Spotkania dla przygotowujących się do bierzmowania: klasa VI we wtorek o godz. 16.00, klasa VII we wtorek o godz. 19.00.

6. Msza św. dla Seniorów w czwartek o godz. 8.00, po mszy św. spotkanie na plebanii. Nie będzie w czwartek mszy św. o godz. 7.00.

7. Małżonków zapraszamy do udziału w adwentowych rekolekcjach, które w ramach Remontu Małżeńskiego pod hasłem «Obdarowani» odbędą się w dniach 14-16 grudnia w kościele seminaryjnym .

8. Zapraszamy na film "Ostatni górale" z udziałem kapeli góralskiej w kinie Helios w sobotę, o godz. 19.00. Można jeszcze się zapisywać w zakrystii do środy włącznie. Bilety będą do odbioru od czwartku wieczora lub w holu kina przed seansem.

9. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w przyszły poniedziałek po roratach.

10. Wszystkich sprzątających kościół zapraszamy na spotkanie w przyszłą środę, 19 grudnia po roratach. Zachęcamy też nowych chętnych chcących pomóc w tym posługiwaniu.

11. 26. Opolska Wigilia Samotnych odbędzie się w sobotę 22 grudnia o godzinie 16.00 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Zaproszenia można odbierać od jutra w kancelarii.

12. W nawiązaniu do ostatniego listu Biskupa Opolskiego, zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim projekcie «Wigilia bez Granic». Deklarację przyjęcia do swego domu gościa - obcokrajowca, który na czas Bożego Narodzenia pozostanie w Polsce, można złożyć na stronie internetowej: www.wigiliabezgranic.com.

13. Na tarasie plebanii od strony kościoła można nabyć opłatki i wigilijne świece Caritas oraz "Ewangelię 2019".

14. Zachęcamy do czytania "Gościa Niedzielnego". W nowym numerze: niezwykła historia niewidomej kobiety, która zaadoptowała niewidomą i niesłyszącą dziewczynkę z Indii; oraz o marnowaniu jedzenia, które stało się wielkim problemem w Polsce.

15. Serdeczne Bóg zapłać! za wszelką życzliwość, ofiary i Wasze modlitwy.

16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana Krystyna Kanarek (lat 71), Anna Boczar (lat 97), Andrzej Kowalski (lat 42). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...