Kalendarium duszpasterskie

STYCZEŃ
1 - Msza św. o Boże błogosławieństwo dla Parafian w Nowym Roku (godz. 800)
2 - rozpoczęcie odwiedzin duszpasterskich mieszkających (oprócz ul. Chabrów)
6 - uroczystość Objawienia Pańskiego (Msze św. 800, 930, 1045, 1200, 1700)
6 - Orszak Trzech Króli (godz. 1500, Rynek przed wejściem do Ratusza)
8 - Msza św. i spotkanie dla Seniora
16 - nabożeństwo ku czci św. Karola Boromeusza (po mszy św. wieczornej)
19 - Możliwość złożenia ofiary kolędowej
29 - msza św. dla małżeństw (godz. 1900 wyjątkowo środa)

 LUTY
1 - odwiedziny chorych
1 - zabawa karnawałowa godz. 1930 (zapisy w kancelarii lub zakrystii)
2 - Święto Ofiarowania Pańskiego (Msze św. 800, 930, 1045, 1200, 1600)
20 - nabożeństwo ku czci św. Karola Boromeusza (po mszy św. wieczornej)
23-25 - czterdziestogodzinne nabożeństwo
25 - msza św. dla małżeństw (godz. 1900)
26 - Środa Popielcowa (Msze św. o godz. 700, 900, 1600, 1800)
26-1 - REKOLEKCJE PARAFIALNE
29 - Dzień Chorego – Msza św. o godz. 900. Po mszy spotkanie w sali parafialnej

 MARZEC
4 - spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej (po mszy św. wieczornej)
7 - odwiedziny chorych
11 - Msza św. i spotkanie dla Seniora
13-15 - Spotkania dla narzeczonych (nauki przedmałżeńskie)
15 - zbiórka do puszek na potrzeby Parafialnego Zespołu Caritas
18 - spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych (po mszy św. wieczornej)
19 - nabożeństwo ku czci św. Karola Boromeusza (po mszy św. wieczornej)
20 - Droga Krzyżowa ulicami parafii
20-22 - rekolekcje dla małżeństw „Spotkania Małżeńskie” Kluczbork
25 - Zwiastowanie Pańskie - rozpoczęcie duchowej adopcji dziecka poczętego (godz. 1800)
28 - pielgrzymka wielkopostna do Leśniowa (szczególnie zapraszamy małżonków)
31 - msza św. dla małżeństw (godz. 1900)

 KWIECIEŃ
4 - przedświąteczne odwiedziny chorych
5 - Niedziela Palmowa - Opolska Droga Krzyżowa ulicami miasta - godz. 1900
9 - Msza św. Krzyżma w kościele seminaryjno-akademickim – pielgrzymka ministrantów
TRIDUUM PASCHALNE
9 - Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800
10-18– nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego (codziennie o godz. 1500)
10 - Ceremonie Wielkiego Piątku o godz. 1800
11 - Obrzędy Wigilii Paschalnej o godz. 2000
12 - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 600
15 - spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych (po mszy św. wieczornej)
18 - Pierwszy Sakrament Pokuty dzieci klas III
28 - msza św. dla małżeństw (godz. 1900)

 MAJ
Nabożeństwa majowe o godz. 1730 (w niedziele o godz. 1630)
1 - odwiedziny chorych (piątek)
2 - Uroczystość NMP Królowej Polski
3 - uroczystość IV rocznicy poświęcenia kościoła
11 - Bierzmowanie (godz. 1830)
13 - Msza św. i spotkanie dla Seniora
15-17 - pielgrzymka „w ciemno”
18 - 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II
18-20 – dni krzyżowe (procesje do krzyża przy ul. Luboszyckiej i modlitwy o urodzaje)
21 - nabożeństwo ku czci św. Karola Boromeusza (po mszy św. wieczornej)
22-24 - Spotkania dla narzeczonych (nauki przedmałżeńskie)
24 - nabożeństwo majowe na działkach przy ul. Harcerskiej (godz. 1500)
24 - zbiórka do puszek na potrzeby Parafialnego Zespołu Caritas
26 - msza św. dla małżeństw (po procesji ok. godz. 1900)
30 - święcenia kapłańskie
31 - uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 CZERWIEC
1 - Święto Matki Kościoła (Msze św. o godz. 700, 900, 1600, 1800)
1 - Msza św. w intencji Matek (godz. 1800)
6 - spowiedź dzieci pierwszokomunijnych
7 - Uroczystość I Komunii Świętej (godz. 1100)
7 - beatyfikacja Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
8-12 - Biały Tydzień
10 - Msza św. i spotkanie dla Seniorów
11 - Uroczystość Bożego Ciała (msze św. o godz. 800, 1045, 1200, 1700), procesja do czterech ołtarzy (Chabrów, Tulipanów, Pl. Oleandrów, Konwalii, Chabrów)
14 - pierwsza rocznica I Komunii Świętej (godz. 930)
18 - zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków
19 - Uroczystość Serca Pana Jezusa, Dzień Modlitw o świętość kapłanów
25 - msza św na zakończenie Roku Szkolnego (godz. 1630)
27 - odwiedziny chorych
28-04 – wakacyjny wyjazd dzieci „Wakacje z Bogiem” do Ochotnicy Górnej

 LIPIEC
16 - nabożeństwo ku czci św. Karola Boromeusza (po mszy św. wieczornej)
19 - nabożeństwo ku czci św. Krzysztofa i poświęcenie pojazdów (godz. 1630)

 SIERPIEŃ
15 - Uroczystość Wniebowzięcia NMP (msze św. o godz. 800, 930, 1045, 1200, 1700)
17-22 - Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę (w grupach)
20 - nabożeństwo ku czci św. Karola Boromeusza (po mszy św. wieczornej)
25 - rozpoczęcie parafialnej nowenny pompejańskiej

WRZESIEŃ
1 - Rozpoczęcie Roku Szkolnego (Msza św. o godz. 800)
5 - odwiedziny chorych
9 - Msza św. i spotkanie dla Seniora
17 - nabożeństwo ku czci św. Karola Boromeusza (po mszy św. wieczornej)
18-20 - rekolekcje dla małżeństw „Spotkania Małżeńskie” Kluczbork
20 - zbiórka do puszek na potrzeby Parafialnego Zespołu Caritas
27 - I Komunia Święta (Msza św. z podziękowaniem za plony)
28 - Koronka do Miłosierdzia Bożego ulicami naszej parafii godz. 1500
29 - msza św. dla małżeństw (godz. 1900)
30 - spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych (po mszy św. wieczornej)

 PAŹDZIERNIK
Nabożeństwa różańcowe o godz. 1715 (w niedziele o godz. 1615, w środy dodatkowo o godz. 1845)
1 - wręczenie różańców dzieciom klas III (godz. 1630)
3 - odwiedziny chorych
9-11 - spotkania dla narzeczonych (nauki przedmałżeńskie)
11 - Dzień Papieski
14 - Msza św. i spotkanie dla Seniora
15 - nabożeństwo ku czci św. Karola Boromeusza (po mszy św. wieczornej)
18-25 - M I S J E P A R A F I A L N E
27 - msza św. dla małżeństw (godz. 1900)

 LISTOPAD
1 - Uroczystość Wszystkich Świętych: Msza św. na cmentarzu (nowa kaplica) i procesja (godz. 1400)
2 - Dzień Zaduszny (msze św. 800, 1000, 1600)
2-9 - Różaniec za zmarłych (dni powszednie godz. 1715)
7 - odwiedziny chorych
8 - ODPUST PARAFIALNY (Suma godz. 1200)
9 - Bierzmowanie (godz. 18.30)
10 - Msza św. za wszystkich zmarłych Parafian (godz. 1800)
11 - Msza św. za Ojczyznę (godz. 930)
13-15 - rekolekcje dla małżeństw „Spotkania Małżeńskie” Głębinów k/Nysy
15 - zbiórka do puszek na potrzeby Parafialnego Zespołu Caritas
19 - nabożeństwo ku czci św. Karola Boromeusza (po mszy św. wieczornej)
22 - Uroczystość Chrystusa Króla
23 - spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych (po mszy św. wieczornej)
24 - msza św. dla małżeństw (godz. 1900)
26 - wręczenie modlitewników dzieciom pierwszokomunijnym (godz. 1630)
29 - początek Adwentu - Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 8.00

 GRUDZIEŃ
1 – adoracja Najśw. Sakramentu (po mszy św. o godz. 900, zakończenie o godz. 1730)
8 - Urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP - Msze św. 700, 900, 1600, 1800)
9 - Msza św. i spotkanie dla Seniora
19 - przedświąteczne odwiedziny chorych
25 - Uroczystość Narodzenia Pańskiego (Pasterka o godz. 0.00)
28 - święto św. Młodzianków – msza św. w intencji dzieci i festiwal kolęd (godz. 16.30)
27 - święto Świętej Rodziny – (Msza św. w int. małżeństw i rodzin godz. 9.30)
31 - Msza św. i nabożeństwo na zakończenie Roku (godz. 16.00)

Niniejszy program ma tylko charakter orientacyjny i w ciągu roku mogą być odstępstwa zasygnalizowane w ogłoszeniach na poszczególne tygodnie