Rekolekcje parafialne

PROGRAM REKOLEKCJI
26 lutego – 1 marca 2020

Prowadzenie: ks. Reneusz Krawczyk
- proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Gościcach
i św. Katarzyny Aleks. w Ujeźdźcu

„RACHUNEK Z CHRZEŚCIJAŃSTWA”

ŚRODA POPIELCOWA – 26 LUTEGO 2020
7.00 - Msza św. z nauką ogólną – rozpoczęcie rekolekcji
9.00 - Msza św. z nauką ogólną – rozpoczęcie rekolekcji
16.00 - Msza św. z nauką ogólną – rozpoczęcie rekolekcji
18.00 - Msza św. z nauką ogólną – rozpoczęcie rekolekcji

CZWARTEK – 27 LUTEGO 2020
9.00 - Msza św. z nauką ogólną
10.45 - Spotkanie dla dzieci (I-IV) z nauką rekolekcyjną
11.45 - Spotkanie dla dzieci (V-VIII) z nauką rekolekcyjną
18.00 - Msza św. z nauką ogólną
20.00 - Wieczór zadziwienia
Adoracja Najświętszego Sakramentu

PIĄTEK – 28 LUTEGO 2020
9.00 - Msza św. z nauką ogólną
10.45 - Spotkanie dla dzieci (I-IV) z nauką rekolekcyjną
11.45 - Spotkanie dla dzieci (V-VIII) z nauką rekolekcyjną
15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego
17.15 - Droga Krzyżowa
18.00 - Msza św. z nauką ogólną
20.00 - Wieczór nawrócenia
Nabożeństwo pokutne z okazją do spowiedzi i adoracją Najświętszego Sakramentu 

SOBOTA – 29 LUTEGO 2020
9.00 - Msza św. w int. osób Chorych i Seniorów z udzieleniem sakramentu chorych i błogosławieństwem lourdzkim
Po mszy św. spotkanie w sali
18.00 - Msza św. z nauką ogólną
20.00 - Różaniec za parafię (ulicami osiedla)

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 1 MARCA 2020
(ofiara na potrzeby duszpasterskie ks. rekolekcjonisty)
8.00 - Msza św. z nauką ogólną
9.30 - Msza św. z nauką ogólną
10.45 - Msza św. z nauką ogólną
12.00 - Msza św. z nauką ogólną
16.15 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
17.00 - Msza św. z nauką ogólną

 

Pielgrzymka do Rumunii

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Rumunii.

PIELGRZYMKA DO RUMUNII: Transylwania
Termin: 3 – 11.08.2020
Cena: 2680 PLN
RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI
1 dzień: O 6.00 wyjazd z parafii przejazd do Rumunii - przez Słowację (postój na obiad we własnym zakresie), Węgry, Oradea, obiadokolacja, nocleg
2 dzień: Śniadanie - Kluż (zabytki i panorama miasta) – Sighişoara (miasto-zabytek, starówka) obiadokolacja, nocleg,
3 dzień: Śniadanie – przejazd na Szeklerszczyznę, Corund – ośrodek ceramiki szeklerskiej, Praid – kopalnia soli, Odorheiu Secuiesc – kościół franciszkanów, kalwiński, romańska kaplica, Miercurea Ciuc, obiadokolacja, nocleg,
4 dzień: Śniadanie – krótka wycieczka w góry Ciuc, rezerwat przyrody – Jezioro św. Anny, Băile Tuşnaud – uzdrowisko, możliwość korzystania z kąpieli termalnych, obiadokolacja, nocleg,
5 dzień: Śniadanie – Miercurea Ciuc (zabudowa szeklerska, zamek Mikó, sanktuarium Csicsomllyó), Prejmer – Hărman (kościoły i grody warowne), Braszów (mury miejskie, Czarny Kościół, dzielnica łacińska i dzielnica Shei). obiadokolacja, nocleg
6 dzień: Śniadanie – Sinaia (Peleş - pałac królów rumuńskich) – Bran (słynny zamek pod Braszowem) - Râşnov (gród warowny) - obiadokolacja, nocleg
7 dzień: Śniadanie – Cisnădie (kościół warowny) – Cisnădioara (kościół warowny) - Sybin (średniowieczna starówka, fara, muzeum Bruckenthala), obiadokolacja, nocleg
8 dzień: Śniadanie, Câlnic (twierdza chłopska) – Sebeş (średniowieczny kościół i baszty) – Alba Iulia (zabytki cytadeli) – zamek w Hunedoara, obiadokolacja, nocleg
9 dzień: Śniadanie – przejazd powrotny do Polski przez Węgry i Słowację, na terenie Słowacji postój na obiad (we własnym zakresie), przyjazd do parafii w późnych godzinach wieczornych.

Czytaj więcej

Zaproszenie na koncert "W kole kolędujmy"

Serdecznie zapraszamy na koncert "W kole kolędujmy".
Koncert odbędzie się 2 lutego o godz. 16:00 w naszym kościele.
Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują:
Biskup Opolski - Andrzej Czaja i Opolski Kurator Oświaty - Michał Siek.
Wykonawcami koncertu będą chóry i zespoły wokalne z opolskich szkół:
Dylemat - PSP nr 1 w Opolu, dyr.: Urszula Bartczak
Musiołowe słowiki - PSP nr 5 w Opolu, dyr.: Anna Dul
Oktawa - LO nr VIII w Opolu, dyr. Aleksandra Ślepecka
Kolorowe nutki - PSP nr 14 w Opolu, dyr.: Renata Bulkiewicz
Akolada - PSP nr 15 w Opolu, dyr.: Barbara Owsiak
PSP nr 21 w Opolu, dyr.:Lilla Pokuszyńska
PSP nr 28 w Opolu, dyr.: Katarzyna Warzecha
PSP nr 29 w Opolu, dyr.: Aldona Król

PLAN ODWIEDZIN DUSZPASTERSKICH W ROKU 2020

Czwartek, 2 stycznia 2020, od godz. 16.30
1. ul. Bzów (od nr 1 do ul. Konwalii)
2. ul. Bzów 33 – 43
3. ul. Bzów 45 – 55

Piątek, 3 stycznia 2020, od godz. 16.30
1. ul. Bzów (od ul. Konwalii do końca)
1. ul. Tulipanów (od końca)
3. pl. Oleandrów, ul. Astrów

Sobota, 4 stycznia 2020, od godz. 14.00
1. ul. Niezapominajek (od Chabrów), ul. Maków (nieparzyste),
2. ul. Maków (parzyste), ul. Jaśminów
3. ul. Narcyzów, Kusocińskiego, Pl. Róż, Irysów

Wtorek, 7 stycznia 2020, od godz. 16.30
1. ul. Oleska 57 – 79
2. ul. Oleska 81-91, 97C, D
3. ul. Oleska 97 E, F, G, H

Środa, 8 stycznia 2020, od godz. 16.30
1. ul. Luboszycka 10
2. ul. Luboszycka 12, 14, 16, 16a
3. ul. Luboszycka 18 – 36, ul. Zakopiańska

Czwartek, 9 stycznia 2020, od godz. 16.30
1. ul. Beskidzka, ul. Huculska
2. ul. Podhalańska (parzyste)
3. ul. Podhalańska (nieparzyste)

Piątek, 10 stycznia 2020, od godz. 16.30
1. ul. Tatrzańska 1-7, 18-24
2. ul. Tatrzańska 2- 16
3. ul. Tatrzańska 26-34

Sobota, 11 stycznia 2020, od godz. 14.00
1. ul. Tatrzańska 36 - 44
2. ul. Tatrzańska 46 – 54
3. ul. Tatrzańska 56-64

Poniedziałek, 13 stycznia 2020, od godz. 16.30
1. ul. Karpacka 2 – 14, nieparzyste
2. ul. Karpacka 16 - 34

Niedziela, 19 stycznia 2020,
na wszystkich mszach św. możliwość złożenia ofiary

Życzenia świąteczne

Drodzy Parafianie i Goście

Zbliżają się Święta, te najcieplejsze mimo że w środku zimy. Spotkamy się z najbliższymi. Przełamiemy się opłatkiem, zaśpiewamy kolędy.

Wtedy wszyscy będziemy mieć czas i serca gorętsze niż zwykle. Myślimy o Was i otaczamy Was naszą modlitwą.

Życzymy Wam, by radosne wspominanie Betlejemskiej nocy wniosło w Waszą codzienność radość, pokój, a nade wszystko poczucie obecności Emmanuela, który jest „Bogiem z nami”.

Niech w Nowym, 2020, Roku Bóg nie szczędzi Wam swojej łaski i niech rozświetla wszelkie mroki.

Wasi Duszpasterze

Roraty

Trwa Adwent. Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do udziału w Roratach od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 oraz w sobotę o godz. 8.00.